Lamppárty I.

Když se člověk začne o něco zajímat, časem zjistí, že bez dalších sběratelů se kterými by mohl měnit, se neobejde. Nastanou tak první setkání a seznámení. My se setkali v Holešově na naší skromné zámecké hvězdárně, kde proběhla výměna nasbíraných výbojek a žárovek. Také jsme se odebrali autem projet pár míst v okolí Holešova, kde jsme našli zajímavá místa se spoustou potenciálních sběratelských kousků...

Okolo 10. hodiny jsme se sešli já, "Kutil" a Richard na naší malé, ale hezké hvězdárně v Holešově. Z auta jsme dotáhli krabice s výbojkama a žárovkama a taky hlavně velký izolátor na 100kV. Po pár fotkách a výměně jsme diskutovali na téma jak někdo napíše na aukro "výbojkya" aby se pak RVY prodala za nějaký tři stovky, či o velké shc v baňce nebo taky jak sehnat staré výbojky. Také jsme se rozhodli projet a projít určitá místa v okolí Holešova, kde by se mohlo něco najít.

Všichni na hvězdárně

Obr.1.Společné foto na hvězdárně v Holešově, já nedržím stojan na CD, ale 35kg izolátor.

Kšeft

Obr.2.Já s Kutilem při dumání nad kšeftem. Foto: Richard.

Bedna výbojek

Obr.3.Kutilova bedna plná výbojek, kde se našel i hezký halogen Tungsram.

Výboječky

Obr.4.Nové výbojky RVC od Novalamp, žárovka Helios 500w a další výbojky.

Z hvězdárny jsme se jeli projet do nedaleké obce, kde se budou měnit lampy VO. Bohužel jsme našli jen standardní "sadovky" tedy létající talíře, které žádnou exotiku neslibují... Taky jsme prohlédli pár stožárů jaké jsou tam izolátory a jeli zpět do města kouknout na lampy ve starém pivovaře, které se budou sundávat (a Richard si zamnluvil jednu z nich). Také jsme zajeli k cihelně, kde se ukázali krásně staré doutníkové lampy (tam musím zajít) a ve Všetulích jsme se prošli k bývalé budově železniční stanice, kterou ovšem už město sbouralo, což byl pro mě docela šok..každopádně zde zůstaly lampy, na které musel líst Kutil, což se neobešlo bez zvýdavých pohledů místních obyvatel. Nádherně stará lampa se nachází v areálu skladů (musím zjistit majitele) a také poblíž jsou dva stožáry s 2kW výbojkama.

Lampy

Obr.5.Krásná starodávná lampa na jednu výbojku a stožár s reflektory na 2kW výbojky RVI.

RVC 400

Obr.6.Svítící RVC 400W. Foto: Kutil.

zpět