Nejvytíženější lampa.

Při prohlížení fotografií pouličních lamp veřejného osvětlení, které mě byli zaslány pro projekt DVD, jsem si často všiml, že kromě samotného svítidla je stožár nebo sloup chcete-li, využit jako nosič také pro jiné zařízení, jako městský rozhlas, směrové cedule, dopravní značky, el.vedení a mnoho dalšího. Také během mého fotografování lamp V.O. jsem si to uvědomoval a napadlo mě vyhlásit "soutěž" o nejvytíženější lampu, tedy takovou, co má kromě svítidla na stožáru co nejvíce dalších zařízení. Nemusí jít nutně jen o lampu veřejného osvětlení, může to být sloup el.vedení či jiný stožár, základem však je libovolné svítidlo na tomto stožáru. Myslím, že si každý z vás již v tuto chvíli vybavuje, kde taková lampa je...

Základem je svítidlo, to může být moderní nebo staré, záleží na vás a k němu pak co největší počet podružných zařízení. Lidi na lampy mohou namontovat opravdu všechno možné i nemožné. Kuriozitky jsou vítány. Já si na starých pohlednicích pamatuju takové čtverce s rudou hvězdou, které dokonce svítili. Na prvního máje tam mohli být různá hesla nebo prapory. Také vánoční výzdoba mnohdy často prověří nosnost stožáru. Záleží na vás, fantazii se meze nekladou. Všechny obdržené fotky se budou postupně uveřejňovat v tomto článku a pokud bude některá opravdu kuriozní, může se objevit na obalu příštího DVD Street Lights.

Benešov

Richard Dvořák zaslal tuto solidně vytíženou lampu z Benešova (z 13.4.2012), kterou jsem dal zatím na první místo, protože jak sami vidíte, si to určitě zaslouží.

Nejen VO Holešov

Mé želízko v ohni - lampa u autobusového nádraží v Holešově. Na stožáru je: dvojité svítidlo velbloud, halogenidové osvětlení přechodu pro chodce, kamera MP, městský rozhlas s nějakou krabicí elektroinstalace a směrová cedule. O vánocích zde ještě možná přibude osvětlená výzdoba, ale to se teprve uvidí. Každopádně případná auto nehoda by zde nadělala docela drahou paseku.

Aktualizováno: Na návrh Richarda Dvořáka je možno zasílat i jiné kuriozitky v oblasti V.O., tedy nejen nejvíce obsazený stožár. Níže je uvedena ukázka.

Je to nahnutý 1

Je to nahnutý - a přesto svítí. Foto: Richard Dvořák.

Je to nahnutý 2

Je to nahnutý - a přesto svítí. Foto: Richard Dvořák.

Je to nahnutý 3

Je to nahnutý - a přesto svítí. Foto: Richard Dvořák.

zpět